Rodzaje
montażu

Płyty tarasowe można zainstalować na kilka różnych sposobów; materiał jest idealny do układania nawierzchni na zewnątrz. Jest odporny na zużycie, zmiany temperatury, obciążenia i naprężenia, kamień spiekany nadaje się do pokrywania tarasów i balkonów, ale także do basenów lub do tworzenia chodników lub ścieżek w ogrodach. Doskonała alternatywa dla drewna i kamienia naturalnego: z biegiem czasu jest produktem niezmiennym.

 

 

Na trawie

Tam, gdzie są trawniki, płyty można układać na sucho na trawie bez użycia jakichkolwiek klejów. Pozwala to użytkownikom na zmianę nawierzchni w dowolnym momencie i wielokrotne wykorzystanie tego samego materiału. Układanie na sucho nie wymaga wyspecjalizowanych montażystów, a płyty są gotowe do użycia zaraz po zakończeniu pracy.

 

img-text-17-large
Na podporach

Nawierzchnia pływająca składa się z szeregu modułowych i regulowanych podpór, które łatwo i bezpiecznie dostosowują się do wszystkich rodzajów nawierzchni. Zaprojektowane, aby zagwarantować jednorodną powierzchnię, bez wprowadzania radykalnych zmian w istniejącej konstrukcji, a także aby wyeliminować problemy związane z wilgocią, infiltracją wody, przejściem kabli elektrycznych i rur. Rozwiązania nawierzchni pływającej umożliwiają łatwe i szybkie inspekcje oraz wydajne odprowadzanie wody opadowej.

 

img-product-3-large
Na piasku

Płyty można układać na sucho, po prostu umieszczając je w żądanym miejscu, bez potrzeby stosowania klejów. Oznacza to, że płyty można łatwo wypoziomować na piasku/żwirze i są gotowe do użycia natychmiast po tym. Pozwala to użytkownikom na zmianę nawierzchni w dowolnym momencie i wielokrotne wykorzystanie tego samego materiału, nawet w różnych lokalizacjach.

img-text-19-large
Na klej

Zaawansowane właściwości techniczne kolekcji kamieni spiekanych, w połączeniu z techniką klejenia na jastrychu, pozwalają użytkownikom tworzyć idealnie stabilne i wyjątkowo wytrzymałe powierzchnie. Płyty zastosowane w tym rozwiązaniu wytrzymują zarówno poruszające się, jak i zaparkowane pojazdy. Idealny sposób do obszarów o dużym natężeniu ruchu, w szczególności na place, chodniki lub rampy. Spoiny są niezbędne i muszą być wypełnione zaprawą fugową.

 

img-text-20-large
Na grysie

Płyty układane są na podłożu z piasku lub grysu wymieszanego z cementem. Ta technika gwarantuje długotrwałą stabilność płyt i ich trwałość. Pozwala również na układanie płyt prosto na wylewce podłogowej, unikając wysokich kosztów układania wylewek wyrównawczych. Spoiny są niezbędne i muszą być wypełnione zaprawą cementową.

 

img-text-21-large
Na elewacji

System elewacji wentylowanych to technologia okładzin zewnętrznych budynków, rozwiązująca problemy izolacji termicznej i akustycznej, ochrony przed wilgocią i czynnikami atmosferycznymi. Płyty z kamienia spiekanego o grubości 2 cm mają niewątpliwe zalety w wyborze tej technologii. Technologia KERF umożliwia kotwienie płyt za pomocą specjalnych wsporników, których ukształtowanie umożliwia podparcie płyty górnej i zapobiega przewracaniu się płyty dolnej.

 

na elewacji1
System Easy Paving na podjazdy

Produkt firmy Granulati Zandobbio, zaprojektowany w celu ułatwienia układania płyt o wymiarach 40x80 cm w dwóch różnych grubościach: 2 i 3 cm. Produkt jest wykonany w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu poużytkowego, a po użyciu w 100% nadaje się do recyklingu. Układanie na sucho ułatwia i przyspiesza montaż, który nie wymaga kleju ani betonu. Konstrukcja została zaprojektowana tak, aby uniknąć odpryskiwania i utrzymać stałą grubość spoiny na całej nawierzchni, bez użycia przekładek. EASY PAVING to wytrzymały i najazdowy produkt do lekkiego ruchu (tylko dla płyt o grubości 3 cm), odwadniający i dźwiękochłonny. Ponadto, po ułożeniu na sucho, produkt można łatwo zdemontować. Zobacz film

ttt
Najnowsze realizacje
Odwiedź nas w showroomie ?